Bu haber 6690 kez okundu.

Türk Kızılay’ı Yemen’de yardımlarını sürdürüyor


Türk Kızılay’ı Yemen’in Marib şehrinde 2 yıldan fazla süredir devam eden savaştan etkilenen ve zarar gören yoksul ailelere gıda yardımında bulundu. Marib Vali Yardımcısı Abdurabbu Miftah, Türk Kızılay’ının yardımlarını Marib şehrine bağlı ilçelerdeki sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde dağıtılacağı açıklandı.


Türk Kızılay’ı tarafından 750 tonluk unun yaklaşık 30 bin aileye dağıtılacağı belirtildi. Geçtiğimiz Perşembe günü de Türk Kızılay’ı Yemen’in batısında ihtiyaç sahibi ailelere bin 250 ton beyaz un dağıtmıştı.


Öte yandan, Hudeyde Vali Yardımcısı Velid el Kudeymi, Kızılay tarafından gönderilen yardımların, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur El-Hadi’nin isteği üzerine savaş sebebiyle mülteci durumuna düşen ailelerin korunması için Hudeyde’den Aden’e gelen mültecilere dağıtıldığını söyledi. Velid el Kudeymi, Türk Kızılay’ı tarafından yapılan yardımın 4 bin 850 kişiden oluşan mülteci ailelerden bin 150’sine dağıtıldığını söyledi. Bunu takiben diğer ailelere de yardım yapılacağı kaydedildi. Velid Kudeymi, yapılan yardımlar için Türk hükümeti ve halkına teşekkür ettiğini aktardı.Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.