Bu haber 5603 kez okundu.

Mezine Sırakaya'ya önemli görev

ÖZTÜM Tekstil İş Sendikası Gaziantep Şubesi'nde düzenlenen basın toplantısına; ÖZTÜM Güçlü Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Soner Güney, ÖZTÜM Tekstil İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Akyürek, ÖZTÜM Tekstil İş Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı’na atanan Mezine Sırakaya, TÜM İş Konfederasyon Başkanı Mahmut Şahin,TÜM Ağaç İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Faruk Fırat ve sendika üyeleri katıldı.

ÖZTÜM Tekstil İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Mezine Sırakaya, “Bana verilen bu yetkiyi en iyi şekilde kullanacak Tekstil Sektöründe çalışan işçilerimizin umut kapısı ararken umutları olacağız inşallah. Biz de bu yasalar çerçevesinde hareket ederek işçilerimizin sosyal haklarını koruyacağız. Aslında Biz sendika olarak patron ve işçi arasındaki köprü kurma vazifesini üstlenmiş durumdayız. Yani bizim görevimiz üretim alanında ki disiplini sağlamak. Tekstil İşçilerimizi diğer iş kollarında olduğu gibi birçok sorunu bulunmaktadır. Maaşlarda eşitsizlik, çalışma süreleri, izin, süreklilik,  iş güvenliği ve çalışma koşulları gibi birçok sorundan bahsedebiliriz. İşverenin de işçinin de çıkarlarını koruyup gözetleme dengeyi sağlamak sendikaların asli görevidir. Bu bağlamda Sosyal haklardan mahrum olan işçilerimizin sosyal haklarını elde edebilmeleri açısından sendikamıza üye olmaları önemli. İşçiler olmasa işverenler olmaz, işverenler olmasa da işçiler olmaz. Hakkınız mücadelemiz, emeğiniz onurumuzdur diyor, Öncelikle Gaziantep’te sonra tüm Türkiye’de örme, dokuma, deri, hazır giyim dalarında çalışan işçilerimizi ÖZTÜM Tekstil iş sendikamıza davet ediyorum”  diye konuştu.

Türkiye’de sendikacılığın gerektiği şekilde yapılamadığını söyleyen Mahmut Şahin de, “Türkiye’de işçi hakları günümüzde kör düğüm haline getirilmiş ve sendikacılık artık gerektiği şekilde yapılamıyor ” dedi.

Basın toplantısının ardından Mezine Sırakaya’nın atama yazısı  sendika yöneticileri tarafından teslim edildi.

 

Editör: Sezin PINARBu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.