Bu haber 3397 kez okundu.

Taşdoğan, Polis Haftası'nı kutladı

 

MHP Gaziantep İl Başkanı Taşdoğan, polis teşkilatının kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, Türk Polisi’nin gücünü halktan ve kanunlardan aldığını belirterek, polislerin her zaman fedakarca çalıştıklarını söyledi.

HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENİNİ SAĞLIYORLAR

Taşdoğan’ın mesajı şöyle:

“1845 tarihi, Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir noktadır. Tarihler 10 Nisan 1845’i gösterdiğinde adını bulan Türk Polis teşkilatı 173 yıldır gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Türk Milletinin gönlünde taht kurmuştur.

Biliriz ki Türk Polisi sürekli haksızlığın karşısında, mazlumun dayanak noktasındadır. Biliriz ki, başı dara düşen her fert polisimizi sığınak kapısı olarak görmektedir.

Türk tarihine baktığımızda, Devlet geleneği tarihin derinliklerinden beri var olagelmiş, diğer toplumlara Türk Devlet Geleneği öncülük etmiştir. 8’nci yüzyılda Tonyukuk Yazıtında karşımıza çıkan Kolluk güçlerinin önemi, ilk günkü gibi heyecanıyla bugün, sosyal toplumun bir gereği olarak şekillenmiş ve Türk Polisi olarak adını bulmuştur.

Polisimizin onurla taşıdığı 54 şualı ve 8 köşeli yıldızın erdem ve ahlakın timsali olduğu hepimizin malumudur. Onurla taşıdıkları bu yıldız toplumun temel direğinin bekçisi olduklarının ispatıdır. Bu bilinçle hiç tereddüt etmeden söyleyebilirim ki Türk Polisi üstlendiği bu ülküyle mensubu olduğu milleti gururla gelecek nesillere taşıyacaktır.

Emniyet Teşkilatımızın, bundan sonra da şerefli mazimizden ve milletimizden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır. Bu vesileyle Türk Polis Teşkilatının 173. şeref yıldönümünde, güzel vatanımın dört bir yanında görev yapan tüm Emniyet mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyorum. Özellikle Vatan uğrunda mücadele ederken yücelerin en yücesine eren Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Allah onlardan razı olsun.”

 

Editör: Sezin PINAR

 Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.