Bu haber 3289 kez okundu.

Taşdoğan uyardı, ‘Gaziantep alarm veriyor!’

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğani düzenlediği basın toplantısında, şehir gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Şehirdeki asayiş olaylarında yaşanan artışa dikkat çeken Taşdoğan, biresysel silahlanmanın engellenmesi gerektiğini bildirdi.

Taşdoğan’ın basın toplantısında vurguladığı ana başlıklar şöyle:

ÜLKÜ OCAKLARI, “UYUŞTURUCUYA HAYIR” KAMPANYASI BAŞLATTI

“Gaziantep’te son zamanlarda uyuşturucu ve cinayet olayları had safhaya ulaştı. Daha öncede açıklamıştık, uyuşturucu kullanım yaşının 10, ölüm yaşının ise 12’ye kadar düştüğünü. Bu durum gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Bu illete dur demek için biz kolları sıvadık. Ülkü Ocakları İl Başkanlığımız bu konuda tüm çalışmaları en ufak ayrıntısına kadar araştırıyor ve projeler üretiyor. Bu konuda tüm parti ve STK’ları bu konuda çalışmalar ve projeler üretmeye davet ediyoruz. Yok, olan nesil bizim neslimiz. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Mücadele sadece emniyet güçlerimizin operasyonlarıyla yapılmaz. Bizlerde bu mücadeleye sosyal hayatta dâhil olup bilinçlendirmeler için çalışmalar yapmalıyız. Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır. Uyuşturucu ekonomisi denilen yasa dışı satış pazarları caddelerde, mahallelerde, sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin üç kuruşlarını almakta, hayatlarını tehdit etmektedir. Bu illetten evlatlarımızı uzak tutamadığımız her zaman bizim için vicdan azabına dönüşmektedir. MHP olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağımızı ifade ediyor. Bu konuda olumlu çalışma ve proje üreten her kurum ve kuruluşa destek vermeye de hazırız. Ayrıca herkesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımız tarafından Uyuşturucuya Hayır! kampanyası kapsamında ‘Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme’ sloganı ile başlayan projeye de destek olmaya davet ediyorum.”

GAZİANTEP, EN ÇOK CİNAYET İŞLENEN 5’NCİ İL

“Basına yansıyan verilere göre Gaziantep silahlı olayların en çok yaşandığı iller sıralamasında 8’inci, en çok cinayetin işlendiği 5’inci il. Ayda neredeyse 8 cinayetin işlendiği Gaziantep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de 1. sırada yer alıyor. Gaziantep’te son 3 yıla göre ise yüzde 61 artışla 3 bin 494 bireysel silahlı olay meydana gelmiştir. Bu konuda yapılması gereken konunun en başında ise bireysel silahlanmanın zorlaştırılması ve yasal düzenlemeler yapılması gereklidir. Siz basın mensuplarımızın ve emniyet mensuplarımızın bu konudaki duyarlılığı son derece sevindiricidir. MHP olarak her toplantımızda bu konudan bahsediyor ve gündeme getiriyoruz. Fakat görüyoruz ki, biz bir adım atmadan herhangi bir çalışma yapılmıyor. Eğer yasal düzenlemeler tamamlanırsa, gerekli bilinçlendirme ve çalışma hususunda bizimde tüm hassasiyetimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

ODALARIN YENİ YÖNETİMLERİNİ KUTLUYORUM

“Şehrimizde huzur içinde STK larımızın genel kurulları devam ediyor. Başta Gaziantep’i Gaziantep yapan bu değerli kurumlar Gaziantep Ticaret odası Gaziantep sanayi odası Gaziantep Ticaret Borsasi ihracatçı birlikleri yönetim kurulları başkanları üyeleri ve meclis başkanlıklarında göreve gelen hemşehrilerimizi kutluyorum. Böylesi zor günlerde böyle zor görevlere talip olan arkadaşlarımızı tebrik eder memleketimize hayırlı hizmetler yapmalarını Cenab’ı Allah’dan dilerim.”

Taşdoğan, basın toplantısının Üç ayların feyizli günlerinde yarın idrak edeceğimiz Miraç Kandilini tebrik ederek, Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.

Editör: Sezin PINARBu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.