Bu haber 3531 kez okundu.

MHP İl Başkanı Taşdoğan’dan Miraç Kandili mesajı

 

MHP İl Başkanı Taşdoğan, Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, mübarek gün ve gecelerin önemine dikkat çekerek, "Miraç gecesi; bütün insanlığın kurtuluşu için gönderilen sevgili Peygamberimizin, bir gece Mescid-i Haram'dan, Yüce Allah'ın bir kısım ayetlerinin gösterilmesi için, çevresi mübarek kılınan Mescid-i Aksa'ya götürülerek, oradan da zaman ve mekan unsurlarının aşıldığı bir makama ulaştırılması olayının cereyan ettiği mucizelerle dolu kutsal bir gecedir” dedi.

İslamiyetle şereflenmiş tüm inananlar için Allah’ın sayısız kurtuluş fırsatı sunduğunu anlatan MHP İl Başkanı Taşdoğan, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının yanı sıra, bu ayları taçlandıran bütün kandillerin bu fırsatlardan olduğunu vurguladı.

Özellikle Miraç Kandili’nin, insanın manevi yükselişini sembolize etmesi bakımından önemli olduğunu dile getiren Taşdoğan, “Manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği, Allah’ın lütuf ve inayetinin daha fazla hissedildiği Mirac’ın özünde, her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk, ilahi emirlere teslimiyet gösterme ve yüce mertebelere erişme vardır. Cenabı Allah, bu vesileyle bizleri Miraç’ın hikmetinden, faziletinden, feyiz, lütuf ve bereketinden istifade edenlerden eylesin inşallah” diye konuştu.

Müslümanların dünyanın dört bir yanında zulüm altında olduğuna dikkati çeken MHP İl Başkanı Taşdoğan, “Şahit olduğumuzbu tablo göstermektedir ki; Müslümanların birliğe, beraberliğe ve kardeşlik duygularını güçlendirip kenetlenmeye ihtiyacı var. Birlikte rahmet, ayrılıkta ise gazabın olduğuna inanmış ve bu hakikate iman etmiş bir millet olarak, Üç Aylar’ın ve dolayısıyla birbirinden mübarek kandillerin bizi birleştirmesi ve güçlendirmesi, şüphesiz öncelikli duamızdır. Âlemleri yaratan Allah, bu kutlu Miraç Kandili’ni inşallah kurtuluşumuza vesile kılar. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin başta Türk-İslam alemi olmak üzere tüm insanlığın huzur ve barışına vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum" dedi.

Editör: Sezin PINARBu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.