Bu haber 3508 kez okundu.

Taşdoğan Adaylık Başvurusunu Açıkladı!

Türkiye'nin sandık başına gideceği 24 Haziran erken seçimi için MHP'de milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Yrd. Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, bugün basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. 

21 Nisan 2014 tarihinde değerli dava arkadaşlarımın teveccühleri ve Genel Başkanımız  Dr. Devlet Bahçeli’nin taktirleri ile  MHP Gaziantep İl Başkanlığı görevine layık görüldük. Çalışmalarımızı da oturduğumuz makamın bilinci doğrultusunda yaptık ve davamızın çizgisinden bir an olsun sapmadık. Liderimizin her daim yanında yürüdük. Görevde olduğumuz süre zarfında birçok önemli olaylarla karşılaştık ve partimizin duruşunu şehrimizde en iyi şekilde gösterdik. 2014 yerel seçimleri ve 2015 genel seçimlerinde çalışmalarımızla partimizi Gaziantep’te Ana muhalefet partisi haline getirdik. Seçim çalışmalarımız herkesin takdirini kazandı. Dağlarda ateşle üç hilali aydınlattık, havada dronlarla üç hilali uçurduk.  İlginç fikirlerimizle seçime renk katan ve vatandaşlarımızın beğenisini kazanan parti olduk. Adımımızı atmadığımız köy ve mahalle, sıkmadığımız el kalmadı. Biz bu güne kadar ne yaptıysak tek başımıza yapmadık. Her faaliyetimizde davamızın isimsiz kahramanlarını benimle birlikte yürürken gördüm.  Milliyetçi Hareket Partisinin dava şuurunu, birlik ve beraberliğini, dinamizmini dosta güven düşmana korku telkin ederek hep birlikte çalışarak gösterdik. Gaziantep'in her köşesine adım atmanın onuruyla seçimlere gittik. Bu seçimlerde Gaziantep'e kazanmanın önünde bir engel olmadığını göstermiş olduk. Bu bizim için bir kazançtır. İlçe kongreleri sonrası görev, tekrar değerli dava arkadaşlarımızın takdiriyle şahsımıza tebliğ edildi. Bizlerde ekip olarak Liderimize ve davamıza sadakatle, çalışmalar yaptık. Yolumuz hak yolu, gayemiz yüce Türk Milletine hizmettir. Allah'ın rızası için çıktığımız bu yolda önümüze çıkan her engeli aşar, dağları yol yapar, yine de hedefimize ulaşırız. Bizler şerefli bir bayrağın taşıyıcısı, kutlu bir davanın bekçileriyiz.

Yeri geldi şehrimizin sorunlarına çözümler ürettik, fikirlerimizi faaliyete geçirdik. Yeri geldi sert dille eleştirilerde bulunduk. Fakat bunların tamamı ülkemizin ve şehrimizin refahı içindi. Sizlerde her hafta bizleri dinleyip basın yayın organlarınızda fikirlerimize ve eleştirilerimize yer verdiniz, bu sebeple hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fakat görevimiz ve bu bilincimiz henüz bitmedi. Sizlerinde desteği, Allah'ın izniyle tüm dünyaya milliyetçi ülkücü hareketin gür sesini Gaziantep’ten haykırdık, haykırmaya devam etmek için yaklaşık 5 yıldır sürdürmekte olduğum İl Başkanlığı görevimi Milletvekili aday adaylığım için kısa bir süre önce uzun yıllardır birlikte yol yürümekten şeref duyduğum dava arkadaşım Muzaffer Çelik Başkanıma devrettim. Binbirçile ile taşıdığımız bu kutlu bayrağı bu kutlu günlerde çok daha yükseklere taşıyacağına inancım tamdır. Kendisine ve birlikte Gaziantep MHP olduğumuz il yöneticilerine,  ilçe başkan ve yöneticilerine Ülkücü kuruluşlarımızın başkan ve yöneticilerine huzurlarınızda partim ve şahsım adına şükranlarımı sunarım. Bu zor günlerde bana hep destek olan aileme, eşim ve çocuklarıma ve  hısım, akrabalarımın tamamına minnetlerimi sunarım.

5 yıldır Liderimize ve davamıza sadakatle, çalışmalar yaptık. Yılanlardan olmadık, kaçanlardan olmadık, satanlardan olmadık, başaracağız dedik başardık, ülkücü yeminimizi hiç bozmadık, Şimdi geldiğimiz noktada bir genel seçim bulunuyor. Malumunuz 24 Haziran 2018 tarihinde ülke olarak seçime gidiyoruz. Bizler karşılıksız bir sevdayla milliyetçi ülkücü harekete bağlıyız ve bu bağlılığımızı hiç bir şeye değişmeyiz.  Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş’in Türk Milliyetçiliği ve Ülkücülüğünü, tüm gönüllere onun ilkelerini, prensiplerini ve düşüncelerini bugüne kadar kutsal bir bayrak gibi taşıyan saygıdeğer Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin yol arkadaşı olabilmek şerefini şahsım için onur ve gurur saymaktayım. Ülkemizin ve şehrimizin sorunlarını tıpkı her hafta sizlerle yaptığımız toplantılarda olduğu gibi dile getirmek ve çözümler üretmek için MHP Gaziantep Milletvekili Aday Adayıyım. Gaziantep’in sorunlarını çözmek ve dile getirmek için tüm vatandaşlarımızı bizle birlikte yürümeye davet ediyorum. Ben kürsünün adayı değilim, memleketimin ve milletimin adayıyım.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve milletvekili seçimleri iç ve dış tehditlerin gölgesinde milletin aklı ile cumhur ittifakı diğer tarafta ile millet ile siyaset yapmayan cümbüşçüler ve curcunacılar şeklinde tezahür ediyor. Yen hükümet sistemimiz olan cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde iki temel dinamik bulunmaktadır, bu temellerden biri yürütme görevini üstlenen cumurbaşkanlığıdır,  biz milliyetçi hareket partisi olarak bu seçimlerde 15 Temmuz’dan çıkardığımız sonuçlar, yeni kapıda yakaladığımız ruh, iç ve dış tehditlerden dolayı sayın cumhurbaşkanına oy vereceğiz.

Yasama ve denetleme görevini üstlenen ikinci temel dinamik  olan gazi meclisimizde;  kendi siyasi kimliğimiz ve logomuz ile girdiğimiz cumhur ittifakı içerisinde milletvekili seçiminde milletimizin MHP olarak oylarına talibiz. Yani daha net olarak söylemek gerekirse bu seçimde iki oy kullanacağız birincisi cumhurbaşkanlığı seçiminde cumhur ittifakının adayı olan sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ikincisi milletvekilliği seçiminde yerli ve milli duruşun gür sesi Bilge Lider Dr. Devlet Bahçeli’nin genel başkanlığımızı yaptığı, köklerini kırk asırlık Türk tarihinden alan, bin yıllık kardeşliğin garantisi, teröristlerin kabusu, dostun güven kapısı, demokrasinin sigortası, Atatürk’ün kurduğu  cumhuriyetin kıyamete kadar yaşatıcısı, Türk Devleti’nin bekasının garantörü, rehberi kuran, hedefi turan, istikameti kızıl elma olan önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen, Yusuf yüzlülerin taş medresililerin, Ülkü devlerinin ve Türk milletinin partisi Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır. İşte bu yüzden bu kez milletimizin milletvekilliği seçiminde mührünü geleceğimizin umudu üç hilalin altına basacaktır.

Bu dönem milletvekili seçimi 27. dönemidir, bundan dolayı Gaziantep için anlamlı bir dönemdir, onu anlamlı kılan 27 rakamından çok 27.  dönemde Milliyetçi Hareket Partisinin Gaziantep’de  yeni bir zafer kazanacağı müjdesidir. İşte bu zaferi yaşatmak iddasıyla bir Gaziantep sevdalısı olarak 27. Dönem Gaziantep milletvekili onurunu partime, dava arkadaşlarıma, hemşehrilerime yaşatmak için Gaziantep milletvekili aday adayıyım. Türkiyeyi Türk asrına taşırken Gaziantep’in ön saflarda yer alması için var gücümle çalışacağıma kimsenin şüphesi olmasın.  Ne Mutlu Türküm Diyene! şeklinde konuştu.

Editör: Sezin PINAR
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.