Bu haber 3345 kez okundu.

Taşdoğan, ‘Bizim sevdamız Gaziantep'

 

24 Haziran Genel Seçimleri öncesi MHP Gaziantep İl Başkanlığı görevinden istifa eden MHP Milletvekili aday adayı Muhittin Taşdoğan, Ekspres gazetesine açıklamalarda bulundu.

SEÇİMİN GALİBİ CUMHUR İTTİFAKI OLACAK

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine ilişkin değerlendirme yapan Taşdoğan, şunları söyledi: “Türkiye genelinde Milliyetçi Hareket Partisi için tüm oylara talibiz. Cumhur İttifakı seçimlerde çok yüksek oy alacak, birinci turda bu işi bitireceğiz. İkinci tura bu iş kalmayacak, birileri heveslenmesin. MHP meclisin en güçlü partisi olacak. Gaziantep’te sahayı geziyoruz, Cumhur İttifakı’na ilgi yüksek. İnsanlarımıza nasıl oy kullanacaklarını dahi anlatıyoruz. Konuştuğumuzda oy kullanma sisteminin karışık olmadığını anlıyorlar. Cumhurbaşkanlığı Sistemi, güçlü iktidarı doğuracak bir sistem. Daha önce bir siyasi parti yüzde 35 ile iktidar oluyordu, yüzde 65 bu partiyi istemiyordu. Yüzde 65’e rağmen yüzde 35 alan bir parti iktidar olabiliyordu. Yüzde 50+1’ü alan daha geniş tabanlı, toplumu daha çok kucaklayan bir iktidar doğacağını, milletten destek alan bir iktidarında Türkiye’nin yaşadığı bu konjektürde şart olduğunu düşünüyoruz. İçeriden ve dışarıdan ülkemize beka sorunu yaşatacak ciddi tazyikler var, şer odakları boş durmuyorlar. Hem devletin içinden, ülkenin içinden hem de dışarıdan. Komşularımıza baktığımızda eskiden Suriye ile komşu idik, şimdi Rusya, Çin, Amerika gibi ülkelerle komşuyuz. Bu bölgede sürtüşmeleri bir ateşe dönüşebilir, o nedenle güçlü bir iktidara ihtiyacımız var. Bu sistem güçlü iktidar doğuracak.”

“ALTINDA İMZAMIZ VAR”

“Bölücü terör örgütleri ile mücadele etmemiz gerekiyor. Devletin içerisindeki tabloyu 15 Temmuz’da gördünüz. Devletin içinde resmen paralel bir yapı oluşmuştu. Böyle bir yapı gözlerimiz önüne serildi ve ülkeyi tehdit eder hale geldi. MHP olarak bütün bunlardan çıkardığımız sonuç, ülkede güçlü bir iktidarın olması gerektiği, iktidarı yerli ve milli eksende tutacak güçlü bir meclisin olması arzusundayız. Bütün çabamız bu yönde. O nedenle bu ittifakı 16 Nisan Referandumu’na baktığınızda bu sistemin çıkış noktası MHP. Kenan Evren’den kalmış bir sistemdi, aksayan yönleri çok fazla ve vesayetçi bir sistemdi. Yeni sisteme geçmemiz gerektiğinin çıkışını biz verdik ve millet onayladı. Altında bizimde imzamızın olduğu bir sistem. Bize has bir model, seçim sürecinde de bu modeli anlatacağız. İttifakların uyum yasaları ile birlikte yolu açılarak, herkesin kendi siyasi logosuyla seçime girmesinin yolu açıldı. Uzlaşabilmenin de yolunu açtı. Kamplaşmanın anlamı yok, birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Bu anlamda yerli ve milli meclisin sağlanması kadar, böyle ittifaklarında oluşması yasalara uygun oldu.”

“SIFIR BARAJ İTTİFAKI KURDULAR”

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin seçim barajı ile ilgili çıkışını hatırlatan Taşdoğan, “Liderimiz, seçim barajını indirme teklifinde bulundu. O dönemde bize çok fazla tepki gösterildi, MHP barajı geçemeyecekmiş gibi, bizim baraj sorunumuz yok. Yasalardaki barajın çok yüksek olduğunun bilincinde olan bir partiyiz. ‘Hayır baraj kalmalıdır’ diyenler şimdi sadece ‘0 Baraj İttifakı’ kurdular. Cumhurbaşkanlığı ittifakı kurmadılar, 0 Baraj İttifakı kurdular. Sadece baraj endişesi ile kurulan bir ittifakın, Cumhur İttifakı gibi ayakları yere basan, zamanında kurulmuş bir ittifak karşısında yenilgiyi baştan kabul etmektir. Şuanda adına Millet İttifakı dedikleri dört benzemezin bir araya geldiği 0 İttifakı kurdular. Bir cumhurbaşkanı adayı çıkarmadılar, Cumhur İttifakında bizim Cumhurbaşkanı adayımız var. Bizim mecliste de kendi siyasi logomuzla, MHP’ye oy istiyoruz, netiz. İttifak adı altında kurulan ittifak, bence ‘0 Baraj İttifakı’dır.”

“BİZİM MESELEMİZ GAZİANTEP”

Milletvekili seçilmesi halinde kentin sorunlarını mecliste anlatacağını ifade eden Taşdoğan, “Bizim çıkış noktamız Gaziantep, biz dünyaya Gaziantep’ten bakıyoruz. Hayata bakışımızın merkezinde Gaziantep var. Öncelikle şehrimizin huzurlu olması gerekiyor, şehrimizin medeniyet çerçevesinde olması, değerlerinin korunması gerekiyor. Her şehrin olduğu gibi bizimde sorunlarımız var, tüm şehirler gibi bu sorunlarla mücadele edip yaşanılabilir bir şehir olmamız gerekiyor. Gaziantep, Türkiye için önemli bir şehir. Gaziantep mutlu ve huzurlu bir şehir olursa, Türkiye mutlu ve huzurlu olur. Meclis çalışmalarımızın merkezinde Gaziantep olacak. Sorunlarımıza pozitif çözüm önerileri, sorunlarımızın aşılması için hizmet, sorunlarımızın daha yüksek perdede  seslendirebileceğimiz bir ortamda çalışmak istiyoruz. Burası kültür, sanayi, turizm bir şehir. Biz bu şehre aşığız, meselemiz Gaziantep. Gaziantep’in sorunlarıyla mücadele edeceğiz.”

MHP’den İYİ Parti’ye geçişlerin anımsatılması üzerine Taşdoğan, “MHP arındı, budandı daha güçlü ve gür geliyor” diyerek sözlerini noktaladı.Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.