Bu haber 3142 kez okundu.

Taşdoğan, ‘Anneler en değerli hazinemizdir’

Taşdoğan, toplumun en önemli yapı taşı olan aileyi; sevgi, fedakârlık ve hoşgörüyle geleceğe taşıyan annelerimizin bu özel günlerini kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, tüm annelerin gününü kutladı.

Sevgi, merhamet, şefkat timsali annelerimize çok şey borçlu oluğumuzu kaydeden Taşdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hiç karşılık beklemeden vermenin, şefkatin, bağışlamanın, hoşgörünün ve eşsiz sahiplenişin en mümtaz simaları şüphesiz annelerdir. Milletimizin gelecekte var olabilmesi, nesillerin sağlıklı, şuurlu ve milli bir zihniyetle meselelere odaklanmaları öncelikle ailelerinden alacakları eğitime ve terbiyeye bağlı olacaktır. Bu itibarla, annelerimiz geleceğin hazırlayıcısı ve güzide mimarlarıdır.

Bizler üzerinde çok büyük emekleri olan annelerimize sevgi, saygı ve hürmeti sadece bu özel günde değil ömür boyu en güzel şekilde sunabilmeli, üzerimizdeki haklarını en güzel şekilde yad edebilmenin çabası içerisinde olmalıyız. Onların varlıkları hayatımızın her gününün en büyük manasıdır. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir.

Hem maddi, hem de manevi hayatımızda annelerimizin yeri doldurulamaz önem ve kıymeti bulunmaktadır. Nitekim, Hz. Peygamberimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır” kutlu seslenişi bunun en bariz kanıtıdır.

Çocuklarını genç yaşta vatan topraklarına emanet eden muhterem şehit analarına da saygı ve sevgilerimi sunuyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bu vesileyle bildirirken, bizleri dünyaya getiren ve bugünlere ulaştıran annelerimizin Anneler Günü'nü en kalbi dileklerimle kutluyorum.”

Editör: Sezin PINARBu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.