Bu haber 3341 kez okundu.

İslahiye’de patlayan su borularından akan sular sokaklara taştı

İslahiye’de devam alt yapı çalışmaları sonucunda ilçenin çeşitli yerlerinde kanalizasyon ve içme suyu borularında meydana gelen patlamalar sonucunda ilçenin çeşitli cadde ve sokakları su altında kaldı.

 

İslahiye ‘de devam eden alt yapı çalışmalarında ekiplerce döşenen kanalizasyon ve su borularının üzerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen işleri daire müdürlüğünce sıcak asfalt döktü. su borularına su verilmesinden sonra ilçenin çeşitli yerlerinde özellikle Garnizyon ve Hakkı Demirel caddeleri üzerinde su patlakları meydana gelirken, yeni döşenen su boruların yırtılması sonucunda borulardan su akmaya başladı. Vatandaşlar akan suyu temizlerken, alt yapı çalışmalarını yürüten yükleyici firmanın işlerini iyi yapmadığını ve yapılan çalışmalarda asfalt döşenmeden önce döşenen borulara su verip denemesi gerektiğini belirtiler.

 

Öte yandan İslahiye Hacı Ali Öztürk Mahallesi Bedüzzaman caddesi ilçe Tarım Müdürlüğü önünde rogarın tıkması üzerine taşan lağam suyu mahalleye akarken, vatandaşlar ve çocuklar lağam suyun geçtiği yerden atlayarak, çocuklar ise bisikletlerini kucaklarına alarak geçmeye çalıştı. Gaski ekipleri tıkanan rogar kapağını açmaya çalışırken, rogardan ölmüş kaplumbağa çıktığı görüldü.Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.