Uzun bir aranın ardından Yiva Haber’de yine sizlerle birlikteyiz. Ve konumuz yine ciddi bir gelişim evresinde olan hokey!

2015-2016 sezonu Bay-Bayan Açık Alan Süper Lig müsabakalarının 1. Etap’ı Konya’da yapıldı. Gerek kulüpler anlamında gerekse federasyon anlamında iyi hazırlanılmış güzel bir etap oldu. Fakat bazı noksanlıklar bu güzellikleri biraz gölgeledi. Gölgelere geçmeden önce Türkiye Hokey Federasyonu bu müsabakalarda Sinem Yalçındağ, Hasan Şahin Ceylan, Onur Albunar ve turnuvaya sonradan gelen Genel Sekreter Taylan Mert’i görevlendirmişti. Alışık olduğumuz Genel Koordinatör Erkin Özdemir bu kez olmamasına rağmen Sinem Yalçındağ ve Hasan Şahin Ceylan onu aratmadı. İkisini de emeklerinden, sporculara olan ilgilerinden ve turnuvaya olan hâkimiyetlerinden dolayı tebrik etmek gerek.

 

CANLI YAYIN

Hokey tarihinde büyük bir iz bırakacak olan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Kıvanç Hürdoğan canlı yayını bu branşa kazandırmıştı. Tabi Başkan Vekili Bayram Yüksel’i de unutmamak gerek.

Salon Süper Ligi’nde hafta sonu oynanan müsabakaları sporseverler A Spor ekranlarından takip etme fırsatı buluyordu. Fakat Açık Alan Süper Ligi’nde bu uygulamayı göremedim. Büyük bir ihtimalle turnuvaların sık olması ve yayıncı kuruluşun yayın akışının uygun olmaması bu konuya mani oldu. Ama Açık Alan Süper Ligi de en kısa sürede inşallah sporseverlerle buluşacaktır.

 

BEK MEDYA

BEK Medya Turnuvanın unutulmazları arasında; Soğuk-Sıcak, Yağmur-Güneş demeden ellerinde fotoğraf makinaları ve kameralarıyla müsabakalardan muhteşem enstantaneler yakalayıp güzel işlere imza atıyorlar. Emeğinize sağlık…

 

‘GENEL SEKRETER’

Ben kimsenin görev tanımlamasını yapmam. Gereken merciiler zaten bu tanımlamayı yapmış.

Spor Genel Müdürlüğü Türkiye Hokey Federasyonu Ana Statüsüne göre:

MADDE 18 diyor ki, turnuvada tüm federasyon birimleri, kulüplerde dâhil genel sekretere bağlıdır.

Kişinin görev bilincinde kulüpleri koruması kollaması gerektiğini anlatıyor.

Gözünün önünde olan olaylara müdahil olup sporculara ve kulüplere sahip çıkması gerekir diyor.

Susup, İzleyip sonrada hiçbir şey olmamış modunda gezilmesi gerektiğini anlatmıyor.

Yada bu branşın en üst liginde düzenlenen kupa töreninde bulunmak yerine otelde keyif sürmek gerektiğini ifade etmiyor.

Ben daha çok şey yazarım ama neyse…

Güzellikleri gölgelemene izin vermek istemiyorum.

Hatır gönül nedir bilirim.

‘Çocukluk Arkadaşı’ nın hatırına devam etmeyeceğim.

 

Kalın Sağlıcakla…


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.