Bu haber 773 kez okundu.

Oğuzeli yeni yatırımlarla büyüyor

Birwebmaster Web Tasarım Hizmetleri

OĞUZELİ’NE YATIRIM VE HİZMET YAĞMURU

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesi başlatılan yatırımlarla gelişmeye ve her alanda büyümeye devam ediyor. Kendi belediye imkanlarının yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla ilçenin alt ve üstyapı çalışmaları yenilenirken, yol, kavşak, taziye evi, sosyal tesis, park, mesire alanı, su ve dere ıslahı gibi birçok alanda çalışmalar yapılıyor.

Oğuzeli’nde yol, asfalt ve kanalizasyon çalışmaları devam ederken Büyükşehir Belediyesi de, ilçeye “Oğuzeli Büyükşehir Parkı" ve 3 taziye evi yaptı.

İlçe merkezinin yanı sıra ilçeye bağlı köylerde de yol, sathi kaplama, kanalizasyon ve su arama çalışmalarını sürdüren Büşükşehir Belediyesi, aynı zamanda yol açma ve mahallelerde yıkım ile enkaz temizliği çalışması da yapıyor.

BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ, ÖNEMLİ KONUKLARI AĞIRLADI

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Oğuzeli Kaymakamı Yasin Yunak, MHP’li Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç'ı makamında ziyaret etti ve ilçede gerçekleştirilen projeler hakkında fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve beraberindeki heyete Oğuzeli hakkında sunum yapan MHP’li Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Kılıç, ilçeyi ziyaret eden heyet ile birlikte Oğuzeli’nde yapılan projeleri ve yatırımları yerinde tanıttı ve bilgilendirmede bulundu. Heyet, Oğuzeli’nde yapılması düşünülen biyogaz tesisi yerini, Oğuzeli-Gaziantep arası yol genişletme çalışmalarını da inceledi. Şimşek ve beraberindekiler bir fıstık bahçesine girerek Antepfıstığı ağacındaki fıstıkları da yerinde gördü. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Oğuzeli’ne yatırımlarının devam edeceğini ifade etti.

OĞUZELİ’NE 250 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI           

Oğuzeli’nde alt ve üst yapı olmak üzere son 3 yıl içerisinde toplam 250 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirildiğini belirten Şahin, Sacır Deresi Islah Projesi, Büyükşehir Belediyesi Parkı, kilittaşı, içme suyu hattı döşemesi, asfalt ve yeni imarlı yollar ile Oğuzeli’ne önemli yatırımların yapıldığını aktardı.

 

 

Editör:  Sezin PINARAnahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.