Bu haber 1171 kez okundu.

Oğuzeli Belediyesi ev sahibi yapıyor

Birwebmaster Web Tasarım Hizmetleri

Yaptırdığı evlerle, dar gelirli aileleri konut sahibi yapmayı hedefleyen Oğuzeli Belediyesi’nin 48 daireden oluşan 2 blokluk projesi için ön kayıt başvuruları alınmaya başlandı.

Oğuzeli Belediye Başkanı MHP’li Sait Kılıç, yaptığı açıklamada, “Maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlarımızı 95 bin liradan başlayan fiyatlarla ev sahibi yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu 48 dairelik satışın tamamlanmasının ardından yeni projelerle daha çok vatandaşımızı ekonomik koşullarla lüks daire sahibi yapmayı hedefliyoruz” dedi.

KİMLER, NASIL BAŞVURU YAPACAK? BAŞVURU ŞARTLARI NELER?                 

Belediye Başkanı Kılıç’ın verdiği bilgiye göre; konut sahibi olmak isteyenler http://www.oguzeli.bel.tr/haber.aspx?id=77 internet adresinden indirecekleri formu doldurarak Oğuzeli Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü’ne müracaat edecek.

Başvuru sahipleri bu formu imzaladığı tarih itibariyle, kendisi, eşi ve/veya velayeti altındaki çocuklarının üzerinde T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulun bulunmadığını, daha önce bu kişilerce konut satın alınmamış olduğunu, İdarenin ilan ettiği Alt Gelir grubu başvuru şartlarını sağladığını, bu şartlarla satışa sunulan konutlar için kendi, eşi ve velayeti altındaki çocuklar adına ancak bir başvuruda bulunabileceğini, birden fazla başvuruda bulunduğu taktirde konut talebinin geçersiz sayılacağını, konut alma hakkı kazanmış ise bu hakkını kaybedeceğimi, Ayrıca, T.C. sınırları dahilinde kendi, eşi ve/veya velayetim altındaki çocuklarına ait kira ve/veya faiz vb. gelirinin olmadığını, aksi bir durumun tespit edilmesi halinde konut alma hakkı kazanmış olsa bile iptal edileceğini, Belediye tarafından belirlenerek bildirilen konut fiyatlarının ortalama tahmini satış fiyatları olduğunu, yapılacak ihale sonucuna göre, Belediye tarafından, her bir konut için ayrı ayrı hesaplanarak bildirilecek şerefiyeli konut satış bedellerinin sözleşmeye esas olacağını kabul etmiş sayılacaklar.

Başvuru sahiplerinin 25 yaş ve üzerinde olmaları gerekiyor. Eşi vefat etmiş çocuklu dul bayanlarda ise yaş kriteri aranmayacak.

BAŞVURU FORMU İLE BİRLİKTE OĞUZELİ BELEDİYESİ’NE TESLİM EDİLECEK BELGELER:

1. Nüfus Cüzdanı bilgileri ve fotokopisi ile Nüfus Müdürlüğünden onaylı Vukuatlı nüfus kaydı,

2. T.C. Vatandaşlık Numarası,

3. İkametgah ilmühaberi (Oğuzeli ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ettiğine dair veya il nüfusuna kayıtlı ise nüfus cüzdanı fotokopisi yeterli olacaktır),

4. Başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs.) fotokopisini, (Başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

5. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

6. Başvuru bedeli dekont fotokopisi.


Editör:  Sezin PINAR
İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.