Bu haber 1148 kez okundu.

MHP İl Başkanı Taşdoğan, “Kerkük için hazırız”

Birwebmaster Web Tasarım Hizmetleri


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında kent ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Taşdoğan, kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel’e Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına da başsağlığı diledi.

YAPAMIYORSANIZ BIRAKIN, BİZ YAPARIZ

Taşdoğan, geçen hafta yaptığı açıklamada dile getirdiği ve sürekli kazaların yaşandığı Nizip Yolu ile ilgili yetkililerce proje ortaya konulana kadar konunun takipçisi olacaklarını belirleterek, “Çünkü biz insanların hayatlarını bu ölüm yolunda kaybetmesini istemiyoruz. 47 kilometrelik bir yol için proje üretip faaliyete geçiremeyenleri buradan istifaya davet ediyorum. Eğer proje üretemiyorsanız o koltukta işiniz yoktur. MHP o konuda da proje üretir vatandaşına gereken hizmeti sunar. Yatıp kalkıp duble yol diyorsunuz. Ama insanların canını alan bu yola çare bulamıyorsunuz. O yüzden bırakın, sizin yapamadığınızı biz yaparız” dedi.

GAZİANTEP CİNAYETLER ŞEHRİ OLDU

Son günlerde Gaziantep’te artan cinayet olaylarına da dikkat çeken Taşdoğan, kadına yönelik şiddete de vurgu yaparak, “İncelediğimiz istatistiklere göre Güneydoğu’da en fazla cinayet işlenen şehir Gaziantep. 2015-2016 yıllarında yaklaşık 87 olay yaşandı. 2017 yılında ise bu sayı yüzde 20’lik artışla yaklaşık 99 öldürme olayı meydana geldi. Fakat günbegün artmaya da devam etmektedir. Bu cinayetlerin ise 14’ünün kadın olduğu belirtilmektedir. Kadın cinayetlerinin istatistiklerine bakıldığında da Gaziantep Türkiye’de ilk 10’un içindedir” diye konuştu.

Taşdoğan, artan cinayetlerin en büyük sebeplerinden birinin de bireysel silahlanmanın çoğalması olduğunu kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’de 2017 yılının 22 Eylül’üne kadar ateşli silahlarla işlenen 2 bin 525 olayda bin 575 kişi öldü. Bireysel suçlarda ateşli silahların kullanımı yüzde 79.76’ya yükseldi. 2016 ile kıyaslandığında bireysel şiddette ateşli silahların kullanımında yüzde 3.08, 2015 ile kıyaslandığında da, 5.76’lık bir artış var. Bu konuda Emniyet Müdürlüğümüz gerekli önlem ve denetimleri sıkılaştırmalıdır. Aksi takdirde bu durum şehrimizde ve ülkemizde daha da kanlı günler yaşanmasına sebep olabilir. Kolay şekilde silah ya da tüfek temininin biran önce önüne geçilmelidir.”

MÜDÜR VE BAŞHEKİM KADROLARINA HIRSIZLAR, ARSIZLAR VE FETÖ’CÜLER ATANMASIN

2011 yılında sağlıkta çığır açacak, bürokrasi azalacak, israf azalacak, sağlık sistemini düzeltecek diye yola çıkılan Kamu Hastaneleri Birliği projesinin tam anlamıyla çuvalladığını söyleyen Taşdoğan, şöyle konuştu: “6 yıldır yapılan yanlış yeni fark edilmiştir. Kervan yolda düzelir mantığıyla plansız olarak uygulamaya konulan bu proje, 2006 yılında AKP ile başlayan sağlıkta dönüşüm politikası ile dayatılan çok iş, az personel, az maaş ile kamuda çalışan sağlık personeli oluşturulan sağlık sistemi tarafından terörize edilmişken, hastane birliği projesi ile insan sağlığını dibine kadar siyasete bulaştırılmıştır. İnsan sağlığı, hiçbir AKP’li vekilin veya yöneticinin hırsları ve istekleri doğrultusunda oya alet edilmemelidir. Hastane yöneticilerinin performanslarının yaptıkları çalışmalar ile değil de siyasetçilerin her telefonlarına çıkıp, çıkmamaları ya da olur olmaz taleplerine verecekleri yanıtla değerlendirilmeleri kabul edilemez. Çok şükür son kararname ile bu yanlış uygulamadan vazgeçilmiş. Tekrar müdürlük sistemine dönülmüştür. Onlarca Müdür ve Başhekim atanacaktır. İnşallah bu kadrolar atanırken hırsızlar ve arsızlar, FETÖ terör örgütü ile ilgili şahıslar veya onların referans olacağı kişiler; liyakatsız, tecrübesiz, böyle bir süreci yönetemeyecek metal yorgunu kişiler, sırf yandaş veya tanıdık olduğu için atanmaz da Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ve devletimizin; devlet içinde yuvalanan teröristlerle mücadelesine destek verilmiş olur.”

TÜRKİYE’NİN PROBLEMLERİ MHP İKTİDARINDA ÇÖZÜLÜR

MHP İl Başkanı Taşdoğan, MHP olarak, terörün her türlüsü ile mücadele eden hükümete mücadele ettiği sürece destek vereceklerini bir kez daha yeniledi. Taşdoğan,”İnşallah bir kez olsun AKP’de destek verir. Her alanda olduğu gibi, Örneğin; TEOG Sistemi ya da üniversite giriş sınav sisteminin tekrar tek sınava indirilmesi gibi bu sağlıkta sağlıksız dönüşüm projesinde de AKP hükümeti başladığı yere dönmüştür. Ülkemizi ileriye götürecek tek parti MHP ve onun uzak görüşlü lideri Devlet Bahçeli’dir. Çağdaş medeniyetin en önüne Milletimizi sıçratacak güç biziz. Tek eksiğimiz Milletimizin oy ile vereceği güçtür. En kısa zamanda bu yetkiyi vereceğine şüphemiz yoktur. Türkiye’nin problemleri MHP iktidarında çözüme kavuşacaktır” dedi.

BARZANİ, YEMEK YEDİĞİ KABA PİSLEMİŞTİR

Son günlerde ülke gündeminde olan ve Irak’ın Kuzey’inde yapılan gayrı meşru referandum hakkında görüşünü de dile getiren Taşdoğan, şunları söyledi: “Bizim bu konudaki görüşlerimiz 100 yıldır aynı ve son 30 yıldır Bilge Liderimiz her türlü kara propagandaya rağmen en yüksek perdeden anlatmakta ve anlatmaya devam etmektedir. Aşiret reisi Mesut Barzani, Irak'ın kuzeyinde, İsrail hariç tüm dünyanın tepki ve itirazlarına rağmen yaptığı gayrimeşru referandum ile bölgesel dinamiklerin seyrini kaosa sabitlemiştir. Yıllardır Türkiye’nin desteği ile Kuzey Irak’a hükmeden Barzani, adeta yemek yediği kaba pislemiş, sahibinin elini ısırmaya teşebbüs etmiştir. Bin yıllık Türk yurdu Kerkük’ü de bir oldu bittiye getirip referandum bölgesine dahil eden Barzani haddini aşmıştır. Bir ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir.”

TÜRKMEN İLLERİ İÇİN HAZIR 6 BİN 317’NCİ KİŞİ BENİM

 

Taşdoğan, Kerkük başta olmak üzere Kuzey Irak’taki Türkmen yerleşim birimlerinin sahipsiz olmadığını da kaydederek, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de belirttiği gibi "En az 5 bin ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Türkmenler sahipsiz ve yalnız değildir, acı verici etnik soykırıma, vatansızlığa da asla terk edilmeyeceklerdir. Kararımız kesin, duruşumuz net, sözümüz senettir. Dünden bu yana gazi şehrimiz Gaziantep’te de yüzlerce ülkücü kardeşimiz, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır olduğunu beyan etmiştir. An itibari ile başta Kerkük olmak üzere Irak’taki Tük illerini her türlü tehditten korumaya hazır 6317’nci kişi benim. 6317 rakamı tüm Gaziantepli hemşehrilerimizin çok iyi bildiği gibi Antep Savunması’nda verdiğimiz şehitlerin sayısıdır. Tüm dünya bilmelidir ki: Kerkük Türktür Türk kalacak, Türkmeneli illeri huzura kavuşacaktır” şeklinde konuştu.
İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.